Ekodome – zestawy kopuły geodezyjnej do majsterkowania super łatwe i niedrogie

Kopuły geodezyjne to lekkie, ale stabilne konstrukcje inspirowane kształtami występującymi w naturze; termin geodezyjny oznacza po łacinie „dzielenie ziemi”. W tym przeglądzie Ekodome dowiesz się również, jak łatwo i niedrogo jest skonfigurować własną kopułę geodezyjną za pomocą zestawów do budowy kopuł geodezyjnych.

Przegląd Ekodome
Fot: Ekodome.com

Zestawy kopuł geodezyjnych Ekodome – Kliknij tutaj

Kopuły geodezyjne to konstrukcje sferyczne zbudowane z połączonych ze sobą trójkątów w celu stworzenia solidnych i zrównoważonych ram przy użyciu jak najmniejszej ilości materiałów.

Chociaż kopuły w kształcie skorupy kratownicy często pojawiają się w naturze, jak na przykład skorupy żółwi i nasze własne czaszki, kopuła architektoniczna pojawiła się po raz pierwszy w 125 r. n.e. w historycznym Panteonie w Rzymie.

Wieki później dr Walther Bauersfeld, niemiecki inżynier, był pionierem w stosowaniu geodezji (połączonych ze sobą trójkątów), czego ukoronowaniem było zbudowanie planetarium projekcyjnego firmy Zeiss w Jenie, w Niemczech.

Jednak to R. Buckminster Fuller, znany jako „Bucky”, opatentował i spopularyzował wykorzystanie kopuł geodezyjnych. W 1954 r. wydano jego pierwszy patent, a w 1967 r. jego projekt, „Biosfera”, został wystawiony na Expo ’67 w Montrealu w Kanadzie.

Co to jest zestaw kopuły geodezyjnej DIY?

zestawy do budowy kopuł geodezyjnych
Fot: Ekodome.com

Kopuły geodezyjne doskonale wpisują się w rewolucję DIY, zrównoważone domy i ruch małych domów. Geodomy to oszczędzające miejsce, ekologiczne i minimalistyczne konstrukcje, które są również solidne i eleganckie.

Jeszcze lepiej, kopuły geodezyjne są łatwe do zbudowania z zestawów DIY zawierających wszystkie materiały potrzebne do budowy własnej kopuły geodezyjnej. Zestawy te zazwyczaj zawierają szczegółowe instrukcje, piasty, połączenia, śruby i inne materiały budowlane wymagane. Wszystko, czego potrzebujesz to wystarczająco dużo miejsca i ostateczne akcenty dla przytulnej przestrzeni.

Rozmiar i materiały ramek w zestawach geodomowych mogą się różnić. Istnieje zestaw kopuły geodezyjnej aluminium, stali, a nawet drewna.

Długowieczność i trwałość kopuły geodezyjnej będzie zależeć od jakości materiałów, więc upewnij się, że zakup zestawu, który spełnia Twoje potrzeby – czy to dla tymczasowego glamping lub półstałej szklarni.

Ekodom: Opowieść o pasji do geodomów

Zestaw kopuły geodezyjnej
Fot: Ekodome.com

Jeśli jesteś na rynku dobrych kopuł geodezyjnych dla majsterkowiczów, zestawy kopuł geodezyjnych Ekodome są jednym z najbardziej innowacyjnych produktów na rynku. Ich doskonałe zestawy kopuł geodezyjnych wykorzystują state-of-the-art rozpórki i piasty projekt włączając elementy uszczelniające, dzięki czemu można zbudować strukturę z łatwością.

Ekodome został stworzony z prawdziwej pasji do geodomów, dlatego też firma potrzebowała około 10 lat, aby udoskonalić swój produkt! Firma zadbała o zebranie cennych opinii od społeczności, aby znaleźć skuteczne rozwiązania dla takich problemów jak wodoszczelność, integralność strukturalna i elastyczność.

W rezultacie ich łatwe do zainstalowania zestawy są niedrogie, solidne i – w zależności od wielkości ramy – mogą być zainstalowane w ciągu 1-2 godzin!

Ekodom – Unikalna oferta na rynku:

zestawy do budowy kopuł geodezyjnych
Fot: Ekodome.com

Ekodome pomaga budować lepsze przestrzenie dzięki przystępnym cenowo i łatwym w instalacji zestawom kopuł geodezyjnych do samodzielnego montażu, które charakteryzują się precyzyjnie wytłaczanymi ramami. Te ramy Ekodome są zrównoważone, ponieważ są wykonane w 100% z aluminium nadającego się do recyklingu.

Kopuły geodezyjne Ekodome są również odporne na warunki atmosferyczne dzięki zintegrowanej uszczelce EPDM, która jest w stanie oprzeć się różnym elementom pogodowym i warunkom, w tym upał, deszcz, ozon, UV, śnieg, itp.

Wreszcie, ich kopuła geodezyjna ma wysoki stosunek wytrzymałości do wagi dzięki innowacyjnej inżynierii wykorzystującej lekkie i mocne, precyzyjnie cięte profile aluminiowe i rozpórki, które mogą utrzymać do 0,78″ grubości panelu z tolerancją +50%.

Inne usługi Ekodome obejmują:

 • Ramy kopuł geodezyjnych – solidne ramy kopuł geodezyjnych wykonane przy użyciu ichopatentowanego projektu rozpórek aluminiowych, aby pomóc klientom w tworzeniu eleganckich i elastycznych przestrzeni wielofunkcyjnych.
 • Pokrycia kopuł geodezyjnych – wstępnie przycięte panele Ekodome są wykonane z różnych materiałów dla łatwej instalacji.
 • Akcesoria do kopuł geodezyjnych – dodatki obejmują ramy drzwi i okien, tunele łączące, kopuły, zestawy elewacyjne, pasywne otwory wentylacyjne itp.

Oferują pięć różnych zestawów kopuł geodezyjnych w różnych częstotliwościach:

Ekodome 1V, 2V, 3V, 4V (Half Sphere), i 4V (5/8 Sphere). Ich podstawowy zestaw kopuły – 1V Dome Kit – zawiera następujące materiały i specyfikacje:

Wymiary:

  • Powierzchnia: 40 ft./3.73 sq. m.
  • Średnica: 9,18 ft./2,80 m.
  • Wysokość: 6,66 ft./2,03 m.

W zestawie:

  • 1 Rama drzwi
  • 11 Piasty
  • 25 Nakładki na rozpórki
  • 25 rozpórek aluminiowych
  • 50 śrub
  • 100 Uszczelki gumowe
  • 110 Śruby
  • Szablony paneli pokryw
  • Instrukcja obsługi
  • Pliki techniczne do pozwolenia na budowę
  • Dodatki opcjonalne: Rama drzwiowa, rama okienna, pasywna wentylacja

Ceny ich zestawów kopuły geodezyjnej zaczynają się od 620 dolarów. Jednakże, jeśli skorzystasz z ich trwającej promocji, przez krótki czas, możesz zamówić swój własny Ekodom już za $449!

Ekodome - promocyjny zestaw kopuły geodezyjnej

Ekodome - rabat na zestaw kopuły geodezyjnej

Zalety zestawu kopuły geodezyjnej Ekodome:

 • Przystępny koszt zestawu kopuły geodezyjnej jest jedną z najlepszych zalet zestawów geodomowych dla osób szukających przyjaznych dla budżetu, ale skutecznych schronień.
 • Łatwy montaż. Nie trzeba zatrudniać profesjonalistów, ponieważ zestaw kopuły geodezyjnej może być zbudowany z łatwością.
 • Odporny na warunki atmosferyczne. Z pomocą osłony zestawu kopuły geodezyjnej i wydajnej ramy, kopuła może łatwo rzucić elementy, takie jak wiatr i śnieg.
 • Odporność na katastrofy. Geodomy nie tylko opierają się zwykłym naturalnym elementom, ale mogą również wytrzymać silniejsze siły, takie jak huragany.
 • Energooszczędne. Właściciele mogą zaoszczędzić nawet do 50% energii, ponieważ ich oszczędna konstrukcja może być łatwo zasilana przez kilka paneli słonecznych.
 • Oszczędność miejsca. Jak wspomniano, stosunek objętości do powierzchni jest wysoki, więc nawet w przypadku małych zestawów kopuł geodezyjnych można zmaksymalizować przestrzeń przy użyciu mniejszej ilości materiałów budowlanych.
 • Wytrzymałość. Unikalna struktura kopuły geodezyjnej pozwala na równomierne rozłożenie nacisku i naprężeń, dzięki czemu jest dobrze wyważona i wytrzymała.
 • Przenośny. Przenośność kopuł geodezyjnych oznacza, że możesz nie potrzebować pozwolenia na budowę, aby ustawić je jako szklarnię lub konstrukcję półstałą. Aby się upewnić, sprawdź lokalne przepisy i regulacje budowlane.
 • Doskonała izolacja. Powodem, dla którego kopuły geodezyjne są doskonałymi szklarniami, jest ich zdolność do załamywania światła i dłuższego utrzymywania ciepła.
 • Elegancki design. Praktyczne i zrównoważone przestrzenie nie muszą być nudne. Geodomy są unikalne i eleganckie w projektowaniu, jak również mają wysoką wydajność.

Zestawy geodezyjne Ekodome – kliknij tutaj

Jak można wykorzystać zestawy Ekodome do majsterkowania?

Zestaw kopuły geodezyjnej
Fot: Ekodome.com

Zestawy geodomowe jako szklarnie

W klimacie umiarkowanym, utrzymanie roślin kwitnących przez cały rok może być wyzwaniem – ale nie, jeśli masz szklarnię kopuły geodezyjnej. Dlatego te zestawy są popularne na całym świecie, w tym geodezyjnych kopuł zestawy Australia.

Kopuły geodezyjne nie tylko pomieścić panele szklane idealne dla szklarni, często zawierają również mocowania, aby łatwo zainstalować auto-aktywowane otwory wentylacyjne do kontroli temperatury, wentylatory słoneczne i zbiorniki wody.

Zestawy kopuł geodezyjnych jako miejsca rozrywki

Jeśli nie masz zielonego kciuka, zawsze możesz użyć geodezyjnych ogrodowych zestawów kopułowych jako dodatkowej przestrzeni do zabawiania gości. Ten przytulny obszar może służyć jako idealne miejsce na wieczór filmowy pod gwiazdami lub po prostu jako osobliwe miejsce na popołudniową herbatę.

Zestawy geodomowe jako miejsca do przechowywania

Kopuły geodezyjne mogą podwójnie służyć jako szopy lub miejsca do przechowywania. Są one przestronne, tanie i łatwe w utrzymaniu. Możesz przechowywać w nich swoje narzędzia lub niepsujące się zapasy żywności. Możesz preferować metalowe zestawy kopuł geodezyjnych do tego, aby uzyskać mocniejszą strukturę.

Zestawy geodomów dla glampingu

Wreszcie, zestawy geodomów są doskonałe dla glamping. Zestawy te są popularne wśród outdoorsy social media tłumu, ponieważ nie tylko wyglądają świetnie zestawione z naturą, są one również dość wygodne, więc można odpocząć po długim dniu przygody.

Gdzie można kupić zestawy Ekodome?

zestaw geodomeny
Fot: Ekodome.com

Gotowy do rozpoczęcia podróży z kopułą geodezyjną DIY?

Dobrą wiadomością jest to, że zestawy Ekodome DIY są szeroko dostępne na całym świecie, zestawy kopuł geodezyjnych USA do zestawów kopuł geodezyjnych na sprzedaż Australia. Możesz złożyć zamówienie bezpośrednio na oficjalnej stronie Ekodome z wysyłką na cały świat, w tym:

 • Zestawy kopuły geodezyjnej Kanada
 • Kopuła geodezyjna zestawy UK
 • Zestawy kopuły geodezyjnej USA
 • Zestawy do kopuł geodezyjnych Oregon

Zestawy kopuł geodezyjnych Ekodome – kliknij tutaj

Wnioski

Podsumowując, nie musisz być profesjonalnym budowniczym, aby zainstalować kopułę geodezyjną w domu. Ekodome ma najlepsze zestawy kopuł geodezyjnych dostępne w różnych częstotliwościach, aby dopasować się do Twoich potrzeb i mogą być zainstalowane w ciągu zaledwie 2 godzin!

Ostatecznie, zestawy kopuł geodezyjnych DIY mogą zaoszczędzić czas, pieniądze, przestrzeń i wysiłek. Z biegiem czasu, ta zrównoważona struktura udowodniła swoją wartość, że nie jest to tylko przelotna moda.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *